Hayat ne garip; böyle insanlar falan…

24Oct10

Herkes ne kadar korkak, herkes ne kadar kıymetli; esasında herkes ne kadar iyi niyetli? Herkes, kendi adına iyi şeyler diliyor çünkü herkes ne kadar kötü durumda. Kimse olduğum halimle mutluyum diyemiyor, çok iyi mutluymuş rolü oynuyor herkese. Çünkü, esasında herkes ne kadar kıymetli ve bir o kadar korkak!

Kıymetlim ilan edebilmek biri ne kadar zor, kendin kadar kıymetli kılabilmek. Kıymetlin seni kıymetsiz kılar korkusundan, herkes ne kadar kıymetli ve korkak. Herkes ne kadar burnundan kıl aldırmasın da ama hep istedikleri olsun. Ve, herkesin ne kadar istedikleri hep noksan… Herkes hep iyi planlar peşinde yaşadıkları çaresiz mutsuzluklarda. Herkes ne kadar farkında değil elindeki mutluluklarda.

Neyi kurban ettin mutluluğun için? Neyi kurban edebilirsin seni mutlu etmesi için? Bunu düşünmek yerine, herkes hep içinde bulunduğu durumdan yakınsın, hep mutlu hayaller kursun. Durmasın, dönüp bakmasın, hiç düşünmesin onlara sunulanları. Mutlulukları için kurban vermek yerine, mutsuzluklarına kurban etsin elindeki mutlulukları. Kurban etsinler onlara kurban olanları.

Vahşi, etobur bünyeleri bir bir kanatsın ellerindeki tüm bedenleri. Bedenler orada kanarken, onlar düşünsünler hep niye mutlu olamadıklarını…

Düşünsünler ama bulamasınlar. Sansınlar ki en kötü durumda olan hep kendileri, göz görmeden olan mutlulukları, kursunlar sahte mutluluk hayalleri. Desteklesinler bunları düşünme süreçleri ile, düşünmüş gibi yapma zamanları ile. Bir bir koysunlar kurallarını, bir bir desteklesinler kurallarını düşünmüş gibi yapmalarıyla. Kurallarına göre terk etsinler bulundukları mutlulukları. Fark etmesinler terk ederken, fark etmesinler hiç, biraz zaman geçse bile. Hatta, haklı kılsınlar o terk edişleri uydurma mutsuzluk hikayeleri ile. Gelmesinler bir daha o yere, gelemesinler, gelseler de fark edemesinler.

Farkında olmadan ellerinin tersleri ile itmiş olsunlar hep hayalini kurdukları mutluluklarını.

Hiçbir zaman anlamasınlar!

Advertisements


No Responses Yet to “Hayat ne garip; böyle insanlar falan…”

  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: